Xiaomi Cihazlarda Bootloader’ın Kilidi Nasıl Açılır?

Xiaomi, kullanıcılarına önyükleyicinin kilidini açmalarına izin veren bir araçtır kilitin açmasını sağlar. Tüm adımları dikkatlice takip etmeye çalışın.

Not: Mi cihazınızın önyükleyicisinin kilidinin açılması tüm içeriği siler. Verilerinizi Mi Cloud veya Google Yedekleme’de yedeklediğinizden emin olun.

Xiaomi kullanıcıları genellikle ilk kurulum sırasında Mi hesabı açmayı atlar. Ancak Mi cihazı önyükleyicisinin kilidini açmak için cihazda çalışan bir hesap olması gerekir.

 

Ayrıca, cihazdaki numarayı Xiaomi hesabına bağlamak önemlidir. Ayrıca, işlemde engellerden kaçınmak için bilinmeyen sayıları cihazdaki Xiaomi hesabına bağlamaktan kaçının.Cep Telefonunuzu çalıştırarak ayarlarda mi hesap yazan yere girip telefon numaranızı yazın.

Bu adımda, hesabınızı, geliştirici ayarlarının altında bulabileceğiniz Mi Unlock yetkilendirme sekmesine bağlamanız gerekir.

Cihaz ayarlarını açın> Telefon hakkında> Aşağı kaydırın ve MIUI sürüm yuvasına beş ila yedi kez dokunun. Bu, MIUI cihazınızdaki “Ek Ayarlar” altında bulunabilecek geliştirici seçeneklerinin kilidini açar.

 

Geliştirici seçeneklerinde, “Mi Unlock Status” seçeneğine gidin ve Xiaomi’ye hesapla ilişkili cihazın kilidini açmasına izin vermek için “Hesap ve cihaz ekle” ye dokunun.

Yetkilendirme işlemi operatörün mobil verilerini kullanacaktır. Bu nedenle, hesabı eklemeden önce Kablosuz özelliğini kapattığınızdan emin olun.

Üçüncü adıma geçmeden önce, geliştirici seçenekleri ayarlarındayken OEM kilit açma ve USB hata ayıklamayı etkinleştirin.

 

“Mi flash unlock dosyası”. Xiaomi akıllı telefonda kullanılan aynı Mi hesabını kullanarak oturum açın.

Uygulama ekranında belirtildiği gibi akıllı telefonunuzu kapatın. Bir kaç saniye aynı anda güç düğmesini ve alt ses düğmesini basılı tutun. Fastboot yazısı , cihazınızda hızlı önyükleme modunu açacaktır. Şimdi telefonu USB kablosuyla bilgisayara bağlayın.

Ekranda yeni bir mesaj belirir, “Phone connected”. Şimdi önyükleyicinin kilidini açmak için “unlock” düğmesine tıklayın.

Xiaomi’nin Kilit Açma süresini bitirmesini bekleyin

İlk denemenizde, Mi unlock tool, “Kilidi açılamadı, Lütfen 168 saat sonra kilidini açın” mesajını yanıp sönecektir. Bilmeyenler için, bu, bazen kullanıcıların aylarca beklediği ünlü Xiaomi bootloader kilidini açma bekleme süresidir.

Salı 17th Mart By